PE5TT schreef:
ik wist niet dat en conclusie verplicht was, maar vooruit dan.
conclusie 1 een VNA is een prachtig ding.
conclusie 2 echt slecht is het chinese spul niet, wordt ook gedeeld door qrm.guru in de link hierboven.
conclusie 3 voor 160,80,40 meter is dit materiaal onbruikbaar
Maar ik blijf ook nog zitten met een vraag, wat is nu slimmer duur ferriet kopen of goedkoop en dan een paar extra.
Heb je geen tijd om alles zelf uit te zoeken en/of ben je niet in staat om zelf de relevante parameters te bepalen, koop dan ferriet van de bekende merken.
Kun je meten en weet je wat je doet, dan kun je een gokje wagen met "goedkoop" ferriet. Blijkt het geschikt, dan kun je er meer van kopen.
Veel ferriet en inductieve componenten die ferriet bevatten van bekende merken wordt gewoon in China geproduceerd. Frits, PA0FRI heeft wat experimenten gedaan met NXO-100 (ur=100). Na de nodige heen en weer postings zijn we er achter gekomen dat wat hij geleverd heeft gekrengen klopt met de spec.
Er zit groot verschil tussen ferriet voor vermogenstoepassing en ferriet voor EMC toepassing. Ferriet voor EMC toepassing heeft in de regel over een breed frequentiegebied een relatief lage Q-factor. Ferriet voor vermogenstoepassing heeft beneden een zekere frequentie juist een hoge Q-factor (om de kernverliezen zo laag mogelijk te krijgen). Boven een zekere frequentie zakt de impedantie snel in.
Een hoge Q-factor wil je in bijvoorbeeld mantelstroomfilters niet hebben.